Adaptace chaty v Radějově

PROJEKT / 2019 / 65 m2

Základní údaje

Název: Adaptace chaty
Lokalita: Radějov, Česká Republika
Funkce: Rekreační chata
Typ: Stavební úpravy
Status: projekt

Termíny

Projekt: 02/2019 - 06/2018

Statistika

Užitná plocha: 65,52 m

Adaptace chaty v Radějově

Objekt chaty se nachází  v obci Radějov, v chráněné krajinné oblasti v podhůří Bílých Karpat. Dřevostavba využívá stávající půdorys, který je rozšířen jenom o novou terasu se zastřešením.

Staveniště se nachází v obci Radějov, v katastrálním území KU.737461 Radějov u Strážnice, na parcele č. 2598/27 a č. 688. Pozemek je situován v rekreační části obce zvané Štěpničky, v lokalitě rekreačních ploch na hranici s účelovou dopravní komunikací.

Adaptace chaty v Radějově

V rámci stavebních úprav a přístavby je zachován stávající půdorys chaty – části obvodových stěn budou vystavěny na původní základové konstrukci. Stavba je přízemní s pultovou střechou o rozměrech 11,19 x 9,40 m. Je umístěna v zástavbě rekreačních objektů jako samostatně stojící. Stavba je částečně podsklepená – při stavebních úpravách podsklepení zachováváme. Přistavována je terasa se zastřešením o výměře 21,35 m2.

Chata má při vstupu technickou místnost přístupnou z venkovních prostor (z terasy), zádveří, technickou místnost – sklad, koupelnu, dvě ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem, ze kterého se vychází na terasu podél domu a dále pak do zahrady. 

Section U - Chata Radějov

Odvedení dešťových vod bude řešené s vyústěním do nové akumulační jímky dešťových vod s bezpečnostním přepadem, bude upravena velikost stávající jímky a do ní odvedení veškerých splaškových vod z objektu, užitková voda bude čerpána ze stávající studny. Pitnou vodu si budou uživatelé chaty dovážet. 

Půdorys přízemí - Chata Radějov

Půdorys přízemí
1 vstup / 2 hlavní obytný prostor / 3 koupelna / 4 pokoj / 5 pokoj / 6 technická místnost / 7 sklad / 8 terasa / 9 přední zahrada / 10 zahrada s vířivkou / 11 parkování

Dále pro přístup, parkování a příjezd k domu jsou zřízeny nezpevněné plochy, před vstupem do objektu bude upravena stávající zpevněná plocha ze zámkové dlažby. Vydlážděna bude i část plochy za chatou.