Blog

V každé kuchyni jsou tři základní zóny - zóna skladování potravin (lednice, mrazk, spížní skříň), zóna mytí a přípravy (dřez a plocha kolem něj) a zóna vaření (sporák, varná deska). Zóny musí být uspořádány v tomto pořadí, jinak nebude kuchyň dobře fungovat. Mezi těmito třemi místy v kuchyni se vytyčuje tzv. funkční trojúhelník. Ve správně navržené kuchyni má tento trojúhelník obvod (součet všech tří stran) maximálně 6 metrů a jeho jednotlivé strany jsou dlouhé 90 - 275 cm. Pokud bude obvod trojúhelníku větší, kuchyň bude příliš velká a kuchař se jen zbytečně naběhá.
S přibývajícím věkem našeho dítěte se mění i jeho potřeby, co se dětského pokojíku týče. Ještě stále si potřebuje zachovat svůj prostor pro hru, ale také je už třeba myslet na pracovní stůl a kvalitní židli. S tím úzce souvisí i volba vhodného osvětlení a také potřeba mít místo, kam usadit své kamarády. Nezřídka se pak řeší i příležitostné spaní pro tyto návštěvy.  Pracovní místo
V poslední době, se nám tu rozmohl takový nešvar…stává se, že nás osloví klient, který poptává architektonické či designérské práce, ale vlastně neví, co všechno od nás může čekat. Jeho představy jsou často zkreslené a tápající. Připravili jsme pro vás tedy menší návod, v němž se pokusíme shrnout hlavní body, které by měli naší spolupráci na projektu předcházet.